Online poradenství

Ptáte-li se na konkrétní radu od nezaujatého odborníka

Může pomoct, pokud se nacházíte v náročné životní situaci, s kterou si nevíte rady.

Často se jedná o problémy ve vztahu s partnerem, na pracovišti, v rodině, s přáteli nebo v kariéře. 

Pokusíme se Vás provést náročnou životní situací nebo změnit to, co Vám aktuálně v životě nevyhovuje. Jedná se o spolupráci vázanou na konkrétní životní situaci (např. rozvod, partnerská krize, problémy v práci, onemocnění někoho blízkého) nebo problém (kouření, přejídání, závislosti aj.). Dostanete zpětnou vazbu, podporu v náročném životním období a společně zkusíme najít cestu ven z problému nebo nepříjemné situace. 

Všechno, o čem se budeme společně bavit, je považováno za důvěrné. Poradenství bývá kratší než terapie. Mnohdy stačí na řešení problému pouze několik sezení. Zaměřuje se více na přítomnost a budoucnost. Na rozdíl od terapie se většinou nemusíme tolik zabývat Vaší minulosti.

 

Online poradenství

Terapie většinou probíhá v kanceláři. My jsme si vybraly online způsob konzultování hned z několika důvodů. Chceme Vám být k dispozici v co největším časovém rozsahu, z pohodlí Vašeho i našeho domova. 

Etika a legislativa

Konzultace nejsou vhodné pro klienty, kteří jsou výrazně depresivně laděni, se sebevražednými myšlenkami. V těchto případech je nutná konzultace v ordinaci s lékařem. Léčba ve zdravotnickém zařízení je také nutná v případě klientů s psychotickými projevy.

Poskytování služeb se řídí legislativou platnou v ČR. Etické zásady poskytovaných služeb se taktéž řídí legislativou ČR a jsou obdobné jako u poskytování služeb tzv. face to face. Základní pravidla z etického kodexu naleznete např. zde. V rámci konzultací je zakázáno pořizovat jakékoliv nahrávky. Jedinou formou záznamu konzultací tak mohou být naše poznámky z průběhu sezení (v písemné podobě) a u online poskytovaných služeb také internetová "stopa".

Mgr. Tereza Baltag IČO: 04695224