top of page

Proč vyhledat psychologa nebo psycholožku?

Proč vyhledat psychoterapeuta/psychoterapeutku? Protože někdy není nutné snažit se více, ale zkusit to jinak. To je jedna z věcí, kterou terapie po Skypu nabízí.„Když je loď nasměrována špatným směrem, usilovnější veslování nepomůže.“

Kenichi OhmaeVětšina lidí se v životě nějak snaží, o něco usiluje, chce se mít v životě lépe. Mnohým z nich se to však nedaří, neustále se chytají do stejných pastí nebo opakují ty samé chyby. Velmi krásně to vyjadřuje právě výše zmíněný citát, který upozorňuje na to, že někdy není nutné snažit se více, ale zkusit to jinak. Právě v tom může pomoci online terapie, terapie po Skypu.

Pokud se snažíme měnit život sami, můžeme se motat v neustále stejných chybách, spadat do pastí našeho myšlení, cyklit se v dialogu se sebou samým. Právě v dialogu s druhým člověkem je možné odpovídat na otázky, které Vás možná samotné nenapadnou, případně si pokládat ty otázky, kterým se možná raději vyhýbáte nebo je odkládáte. Takto laděná “terapie” je určena pro často z medicínského hlediska zdravé lidi, kteří si pouze potřebují nějaké věci ujasnit, zvědomit nebo systematicky reflektovat způsob svého životního snažení.

Comments


bottom of page