top of page

Online terapie - první setkání

První online konzultacePrvní setkání s terapeutem může být plné očekávání. Bez ohledu na to, zda probíhá osobně nebo po Skypu. Zde Vám nabízím seznam otázek a odpovědí, na které se mě často ptáte.


Pokud Vám zde nějaká informace chybí, ptejte se! Ráda odpovím :)

Kontakt zde.Většina z Vás mne kontaktuje pomocí webového formuláře na webových stránkách, což je ideální. Vždy se na mail snažím poměrně rychle odpovědět, jelikož jednou z výhod terapie online je právě její časová flexibilita a dostupnost. Kontaktování přes formulář na webovkách je lepší než přes FB – je to stabilnější, mail také kontroluji častěji...


Před první online konzultací


Před první konzultací Vám pošlu vstupní informace, kde se dozvíte základní rámec naší spolupráce, který vypadá většinou takto:

-potkáme se přes aplikaci Skype - čili se uvidíme i uslyšíme, z pohodlí našich domovů (terapie online se tak velmi podobá setkání s terapeutem v kanceláři, pouze nikam nemusíte chodit…) -anonymita - jsem vázána mlčenlivostí, naše setkání jsou důvěrná -jak dlouho konzultace trvá – většinou 50 minut -je nutné mít nainstalovaný Skype a počítač, který má funkční kameru + stabilní internetové připojení. Já používám také sluchátka, ale není to nutností. Můžete vyzkoušet a uvidíte, co Vám bude vyhovovat. -náležitosti týkající se platby – po ukončení setkání Vám zašlu elektronickou fakturu -doporučuji si ke konzultaci připravit nějaký nápoj a mít ho při ruce. Já většinou popíjím čaj, někdy si s Vámi dávám kávu :)


S čím se na mne můžete obrátit?


Někteří z Vás se mne ptají, s jakou problematikou je možné se na mne obracet. Pokud chcete, můžete se předem zeptat mailem. Ráda Vám odpovím! Jako psycholožka a psychoterapeutka jsem zvyklá pracovat s různými lidmi, s různou problematikou. Se svými klienty tak řeším témata jako je sebehodnota/sebevědomí, úzkosti a obavy, rodinné a partnerské potíže. Jindy se klienti zaměřují na důležitá životní rozhodnutí, zorientování se ve vlastním životě (co vlastně chci) nebo na to, co je aktuálně v životě trápí. K tomu co potřebujete, co Vás obtěžuje, se postupně dostaneme při našich společných setkáních.

Více se můžete dočíst zde: http://www.our-therapy.com/#!terezabaltag/j9l92

Terapie nebo koučování


Poskytuji terapii i koučování (poradenství). Koučování je většinou krátkodobější a orientuje se zejména na přítomnost a dílčí (konkrétní) otázky. Můžete se rovnou objednat na koučování nebo terapii. Pokud nevíte, co je pro Vás nejvhodnější, pobavíme se o tom na vstupní konzultaci (cena vstupní konzultace je stejná pro koučování i pro terapii).


Před prvním setkáním


Před první konzultací Vás poprosím o zaslání Skype jména – pomocí něho Vás vyhledám v seznamu kontaktů a požádám Vás o sdílení kontaktu. Jakmile se domluvíme na termínu setkání (formulář na webu), tak Vám pak v danou hodinu zavolám. Většinou se snažím volat přesně.

Jak probíhá první konzultace?

Na první konzultaci se spolu seznámíme. Můžete se zeptat na to co Vás zajímá, co potřebujete vědět. Pak dám prostor Vám, a to může vypadat různě. Někteří lidé se vrhnou rychle k problému, tématu, které je tíží, nad kterým opakovaně přemýšlí nebo které je nějakým způsobem v životě obtěžuje. Jiní začínají spíše od toho, kdo jsou, jaká je jejich životní historie, zkušenost. Jiní neví, jak mají začít, je to pro ně těžké. V takové chvíli Vám pomůžu a budu se různě doptávat. Nemusíte se bát, nějak to společně zvládneme!


Další setkání


I na následujících setkáních se budeme postupně věnovat tomu, s čím potřebujete poradit, co potřebujete vyřešit nebo změnit. Já se budu doptávat na některé události ve Vašem životě, abych lépe pochopila to, v jaké situaci se nacházíte. Čím jste si v životě procházeli a procházíte. Pokud o něčem nebudete chtít mluvit, nemusíte.

Pokaždé to vypadá trochu jinak. Uvidíme, jak bude vypadat ta terapie/koučování s Vámi.

Hezký den Vám přeje Tereza


P. S. A jak to u mě vypadá? Já se s Vámi potkávám většinou ze svého domova, z místa, které mám pro konzultace vymezené. Mám to tam ráda a doufám, že Vy budete mít taky.

Tags:

Comments


bottom of page